Rodzaje kurtyn bocznych

Roleta tekstylna ZIP

Zewnętrzna roleta tekstylna pozwalaja na uzyskanie maksymalnej szerokości rolety do 5 000 mm lub wysokości 6 000 mm.

Doskonale sprawdzi się tam, gdzie zachodzi potrzeba osłonięcia przed promieniami słonecznymi obiektów typu pergola, wiata, ogród zimowy z zachowaniem kompaktowych wymiarów kasety.

Roleta wykonana jest w standardzie w systemie typu ZIP. Brzegi poszycia posiadają specjalny zamek, utrzymujący materiał w prowadnicach. Ten system prowadnic zwiększa stabilność rolety na wietrze i zapewnia odpowiedni naciąg materiału.

Tkaniny są dostępne z różnym stopniem przezierności i gamie kolorów, pozwalając
na tworzenie intymnej atmosfery wewnątrz pomieszczeń.

UP-BOX

Roleta tekstylna podtynkowa ZIP

Zewnętrzna roleta tekstylna CLASSIC MAXI ze względu na większą kasetę, pozwalają na uzyskanie maksymalnej szerokości rolety do 5 000 mm lub wysokości 6 000 mm. Budowa tej rolety jest zbliżona do rolety w systemie CLASSIC.

CLASSIC MAXI doskonale sprawdzi się tam, gdzie zachodzi potrzeba osłonięcia przed promieniami słonecznymi dużych przeszkleń lub obiektów typu pergola, wiata, ogród zimowy z zachowaniem kompaktowych wymiarów kasety.

Roleta wykonana jest w standardzie w systemie typu ZIP. Brzegi poszycia posiadają specjalny zamek, utrzymujący materiał w prowadnicach. Ten system prowadnic zwiększa stabilność rolety na wietrze i zapewnia odpowiedni naciąg materiału.

Tkaniny są dostępne z różnym stopniem przezierności i gamie kolorów, pozwalając
na tworzenie intymnej atmosfery wewnątrz pomieszczeń.

Cechy charakterystyczne

ODPORNOŚĆ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE
Wysokogatunkowe aluminium, z którego wykonano elementy systemu, odporne jest na zmienne warunki atmosferyczne, a dobrej jakości wielowarstwowy lakier, którym pokryte są elementy rolety odporny jest na promienie UV.

TERMOIZOLACJA
Odpowiednio dobrane tkaniny rolet gwarantują dodatkowe korzyści w postaci termoizolacji. Tkaniny skutecznie ograniczają dopływ ciepła, absorbując część promieniowania słonecznego.

INTYMNOŚĆ I DYSKRECJA
Wysokiej jakości materiały chronią przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, gwarantują w dzień pełną dyskrecję i prywatność oraz dają poczucie intymności, tworząc przyjemną atmosferę.

WYGODA
Dostępne napędy ręczne i elektryczne, zdalne sterowanie z programowaniem czasowym, automatyka zmierzchowa oraz wiatrowa i słoneczna powodują, iż użytkowanie rolet jest lekkie, łatwe i wygodne.

KOLORYSTYKA
Szeroka gama standardowych kolorów wg palety RAL pozwala dopasować kolor rolety do indywidualnych wymagań i doskonale wkomponować ją w każdą elewację.

COPACO

Tkaniny Plecione

 • Tkanina zbudowana z niemal niezniszczalnego i nierozciągliwego włókna szklanego pokrytego powłoką PCV, co nadaje im stabilności i minimalizuje efekt rozciągania.
 • Unikalny splot włókien jaki wyróżnia tkaniny COPACO czyni je tkaninami o bardzo wysokich walorach estetycznych.
 • Sploty dwukolorowe. Niespotykany w tkaninach konkurencji walor, który pozwala na wybór jaśniejszej, bądź ciemniejszej strony zewnętrznej. Sploty włókien nakładają się naprzemiennie, dzięki czemu cała tkanina nie ma jednolitego koloru.
 • Belki materiału o szerokości 3,5 metra które umożliwiają wykonanie dużych poszyć bez konieczności częstego stosowania zgrzewów pośrednich.
 • Szeroka gama przezierności tkanin (5%,1%, Block-out) pozwala spełnić najbardziej wymagające potrzeby klientów dotyczące przenikalności światła widzialnego oraz zatrzymywania ciepła na zewnątrz budynku, co przyczynia się do oszczędności na klimatyzacji, oraz dyskrecji.
 • Tkaniny redukują lub całkowicie eliminują efekt lśnienia – odbicie światła na ekranie komputera lub telewizora.

Jakość

 • Wysoka jakość produktów oferowanych przez COPACO potwierdzona jest standardową 5 letnią gwarancją na wszystkie tkaniny oraz certyfikatem Oeko-Tex, ustanawiający rygorystyczne limity dla produktów. Gdy materiał włókienniczy jest certyfikowany zgodnie z Oeko-Tex, oznacza to, że nie zawiera żadnych nielegalnych substancji (barwniki rakotwórcze).
 • Zastosowanie tkanin COPACO może przyczynić do zdobycia dodatkowych punktów w systemach certyfikacji budynków BREAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) oraz LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), co zwiększa wartość konkretnych projektów.
 • Tkaniny ognioodporne są zgodne z normą EN 13501-1.

Utrzymanie

 • Tkaniny COPACO są bardzo łatwe w utrzymaniu. Do czyszczenia potrzeba tylko miękkiej szczotki lub miękkiej gąbki i czystej wody.
 • W przypadku uporczywych plam można użyć mydła bez olejków i substancji zapachowych, rozpuszczonego w letniej wodzie (20-40°C).
 • Czyścić należy zawsze napiętą tkaninę (całkowicie opuszczoną), wgniecenia i zagniecenia mogą uszkodzić włókna tkaniny.
 • Po wyczyszczeniu wysuszyć tkaninę na świeżym powietrzu, dopóki nie będzie całkowicie sucha.

PEARL GREY

Tkanina 5%

GREY / CHARCOL

Tkanina 5%